Rewitalizacja powierzchni biurowych w budynku Pixel Poznań
Rewitalizacja – co dosłownie oznacza „przywrócenie do życia”, stała się naszym nowym zadaniem w kontekście istniejących przestrzeni biurowych. Jako projektanci i wykonawcy musieliśmy sprostać wyzwaniu nadania nowej odsłony powierzchni wspólnych w Poznańskim Pixelu.
Niestandardowo w całym procesie inwestycyjnym- Inwestorem pośrednim był każdy pracownik biurowy, który za pomocą ankiet mógł wypowiedzieć się na temat projektu.
Budynek Pixela to biurowiec zlokalizowany w południowo- zachodniej części Poznania przy ulicy Grunwaldzkiej. Jako biurowiec jest bardzo rozpoznawalny zarówno wśród poznaniaków jak i pracowników korporacji w całej Polsce.
Zastana przez nas przestrzeń była mocno wyeksploatowana oraz monotonna. Jako projektanci za zadanie mieliśmy zmianę wizerunku wnętrza- wprowadzenie czytelnej identyfikacji dla poszczególnych kondygnacji, zaprojektowanie przestrzeni wspólnej kuchni, projekt sal rekrutacyjnych, kancelarii i biblioteki.
Ze względu na specyfikę biur typu open space istniało duże zapotrzebowanie na przestrzenie prywatne do pracy wymagającej skupienia. Na częściach komunikacyjnych zaprojektowaliśmy wydzielone boxy, mające służyć do pracy lub organizowania spotkań. W myśl założeń projektowych strefy wspólne biurowca miały wyróżniać się kolorystycznie, z tego względu również boxy różniły się w zależności od kondygnacji. Każdy element zaprojektowany przez Artpin był głęboko analizowany pod względem funkcjonalności, wytrzymałości oraz walorów wizualnych. Grafiki wyklejane na przegrodach szklanych nawiązują do pixela, z którym związana jest cała forma budynku.
Wszystkie elementy wyposażenia są autorstwa Artpin i zostały wykonywane przez współpracujących z Nami rzemieślników. Projektowane przez nas elementy zostały dopasowane do istniejących instalacji i konstrukcji. Wiele materiałów musiało posiadać specjalne atesty wymagane przez Inwestora.
Projekt – wizualizacje
Zdjęcia z realizacji
Zaprojektowaliśmy oraz zrealizowaliśmy przestrzenie rekrutacyjne, bibliotekę oraz wspólną kuchnię. Tematem przewodnim było zachowanie spójności poszczególnych wnętrz i etapów poprzez nawiązania kolorystyczne i używane materiały. Istotne były też aspekty ekologiczne przy wykonawstwie. W wielu przypadkach wykorzystaliśmy istniejące meble nadając im nowe życie. Wprowadzony przez nas kolor na elementach meblarskich jest kontynuowany na posadzce i ścianach.
Wszystkie prace wykończeniowe odbywały się w godzinach nie ingerujących w pracę korporacji. Dzięki zaangażowaniu wielu jednostek udało się wypracować wspólny język tak, aby każda ze stron była zadowolona z efektów.